نسخه جامع کاملترین و بروزترین نسخه قفل نرم افزاری ایمن لاک می باشد. با استفاده از این نسخه از کلیه امکانات قفل نرم افزاری ایمن لاک بهرمند خواهید شد . در این نسخه امکاناتی از جمله محافظت از فایل های Pdf (مخصوص شرکتهایی که فقط فایلهای Pdf را بصورت خام تولید کرده و تمایل دارند بدون هیچ رابط کاربری خاصی آنها را با حفاظت کامل در مقابل عکس برداری و پرینت و فیلم بردای نیز منتشر سازند کاربرد دارد) ، حفاظت از فایل  های تصویری (مخصوص شرکتهایی که فقط فایلهای تصویری با انواع پسوند مجاز را بصورت خام تولید کرده و تمایل دارند بدون هیچ رابط کاربری خاصی آنها را با حفاظت کامل در مقابل عکس برداری و فیلم بردای نیز منتشر سازند کاربرد دارد) .

در هر دو حالت پلیر مخصوص این فایها بصورت خودکار بروی فایلهای مربوطه قرار داده شده و این امکان را به کاربر نهایی می دهد تا بدون نیاز به نصب نرم افزاری خاصی و براحتی این فایلها را بروی سیستم خود فعال و از آنها استفاده نماید. این روش از نظر امنیت و شیوه اجرا در کشور بی نظیر و انحصارا در اختیار ایمن لاک بوده و سایر روش های اجرا شده مشابه براحتی قابل دور زدن می باشند.

از دیگر امکانات اضافه شده به این نسخه که سمبل محصولات ایمن لاک است امکان منحصر بفردی بنام محتوا ساز بوده که با استفاده از آن می توان با داشتن انواع فایلها بصورت خام و بدون نیاز به طراحی آتوران، آنها را به محتوا ساز وارد نموده و در خروجی به یک محتوای کامل طبقه بندی شده دست پیدا کرد . ضمن اینکه کلیه محتوای استفاده شده در این حالت دارای پلیر مخصوص خود بوده که نیاز کاربر را به نصب انواع پلیر در سیستم خود بی نیاز می سازد. در سیستم محتوا ساز کلیه فایلهای استفاده شده در برابر کپی غیر مجاز ، فیلم برداری و عکس برداری با انواع روش ها از جمله پرینت اسکرین موجود بروی صفحه کلید مسون بوده و محتوا ساز شما در محیلی بسیار امن اجرا خواهد شد.

در این نسخه امکانی بنام سیستم متقارن ساز یا الگوریتم ساز نیز فعال می باشد . این سیستم که حاصل 15 سال کار تخصصی و حرفه ای تیم تولید ایمن لاک  است این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند در حین قفل گذاری الگوریتم خاصی جهت قفل گذاری برای هر محصول خود انتخاب نمایند . در این صورت بر فرض مثال اگر محصول اول مورد حمله سایبری قرار بگیرید الگورتیم قفل گذاری محصول 2 به واسطه تفاوت از صفر تا 100کاملا امن بوده و شخص مهاجم باید مجددا نسبت به بررسی محصولات شرکت با یک روش کاملا متفاوت اقدام نماید. این سیستم تا کنون در هیچ کجای کشور پیاده سازی نشده و از افتخارات واقعی و منحصر بفرد ایمن لاک است.

از دیگر تفاوت های نسخه جامع با نسخه شخصی امکان استفاده از سرویس بانک آفلاین است . این امکان به کاربراین امکان را میدهد تا اطلاعات مشتریان و کلیه اطلاعات مربوط به قفل گذاری را از روی سرور آنلاین بروی سرویس آفلاین در نرم افزار متقل نموده تا علاوه بر امکان گزاشگیری و جستجوی بسیار سریعتر امکانات درخواستی قادر باشد بدون نیاز به اینترنت اطلاعات مشتریان شرکت را براحتی کنترل نماید.

از امکانات و تفاوت های دیگر این نسخه به نسبت نسخه حرفه ای امکان فعالسازی محصولات بصورت دستی و توسط شرکت است . در برخی از موارد است نیاز است به دلیل برخی از سیاست های توزیع محصول امتیاز فعالسازی خودکار از مشتریان سلب شده و مشتریان جهت فعالسازی محصول نیاز به تماس با واحد پشتیبانی شرکت باشند.

در این نسخه امکانات کاملی جهت کنترل نرم افزار در حالت آزمایشی در نظر گرفته شده که از مهمترین آنها می توان به فعالسازی دائم نرم افزار بصورت دوره ای و تمدید آن بصورت خودکار اشاره نمود . این امکان برای شرکتهایی که تمایل به اجاره دادن محصولات خود و یا ارائه نسخه های آزمایشی با قابلیت تمدید حالت آزمایشی بصورت خودکار را دارند بسیار مفید و حائز اهمیت است.

در این نسخه امکان فوق العاده امکان تغییر و طراحی صفحه فعالسازی دلخواه توسط کاربر قرار داده شده است . هر چند در ایمن لاک سعی شده از صفحاتی با کیفیت و گرافیک بالا و عدم وجود نام شرکت تولید کننده استفاده شود ولی بااین حال این امکان از پرطرفدارترین قابلیتهای نسخه جامع محصول بشمار می آید.

از امکانات بسیار ویژه نسخه جامع امکان سفارش سازی محصول با 50% تخفیف می باشد . بسیاری از شرکتها گاها درخواست هایی مبنی براعمال تغییراتی در بخشهای مختلف قفل و یا افزودن یک امکان جدید به نرم افزار را بصورت سفارسی دارند . در نسخه جامع جهت رفاه حال این شرکتها این سرویس ارائه شده است . با این سرویس کاربران میتوانند با پرداخت فقط نیمی از مبلغ واقعی پیاده سازی امکان درخواستی و در اسرع وقت امکان مورد نظر خود را به محصول خود بیافزایند.

در این نسخه علاوه بر امکانات فوق امکان حفاظت از فایلهای اجرایی و کلیه فایلهای ذکر شده نیز با استفاده از قفل سخت افزاری فراهم شده است. بسیاری از مواقع شرکتهای تولید کننده نرم افزار تمایل دارند تا محتوای محافظت شده توسط آنها برای کاربران براحتی قابل جابجایی بوده و فقط محتوای آن محافظت شود . در این روش و با استفاده از قفل سخت افزاری می توان کلیه محتوای های ورودی قفل ایمن لاک را با قفل سخت افزاری ایمن و کنترل نمود . از امکانات بسیار منحصر بفرد آن امکان ترکیب قفل سخت افزاری با قفل نرم افزاری است که می توان براحتی ازین قابلیت جهت افزایش امنیت محصولات استفاده نمود .

هر چند که امنیت محصولات ایمن لاک در هر دو حالت بسیار بسیار بالا بوده ولی بسته به سیاست شرکت توزیع کننده محصول می توان این قابلیت را به نزم افزار اضافه نمود که بدون حضور قفل سخت افزاری محصول نهایی اصلا قابلیت فعالسازی را نیز نداشته باشد.

از این نسخه معمولا شرکتهایی استفاده می کنند که تمایل به قفل گذاری محصول خود به 3 روش را دارند:

در روش اول می توان جهت مدیریت محصولات بروی محصول قفل سخت افزاری و نرم افزاری را قرار داد. در این حالت کلید اصلی اجرای نرم افزارقفل سخت افزاری خواهد بود و ضمنا در این حالت نرم افزارقابلیت جابجایی را هم دارا می باشد. در این حالت قفل نرم افزاری قرار داده شده بروی نرم افزار که پس از قفل سخت افزاری بررسی می شود حکم مدیریت محصولات و خاصیت آماری را برای شرکت تولید کننده نرم افزار خواهد داشت و استفاده و فعالسازی آن بصورت نامحدود و رایگان صورت خواهد گرفت . 

حالت دوم معمولا جهت ارائه نرم افزار به 2 حالت نسخه آزمایشی و اصلی استفاده خواهد شد. در این حالت می توان با استفاده از تنظیمات نرم افزار ، مجوز استفاده ار نسخه آزمایشی را هم با قفل سخت افزاری و هم با حالت نرم افزاری بررسی نمود. در این روش امکان دور زدن حالت آزمایشی دقیقا صفر است چرا که تنظیمات حالت آزمایشی در هر دو حالت نرم افزاری و سخت افزاری بررسی می شود. با این حال در روش نرم افزاری و با توجه به الگورتیم های استفاده شده کاملا اختصاصی و انحصاری امکان تبدیل نسخه آزمایشی نرم افزار به نسخه اصلی و یا دور زدن نسخه آزمایشی دقیقا صفر است .

حالت سوم مخصوص شرکت هایی است که تصور می کننداگر از دو حالت نرم افزاری و سخت افزاری استفاده نماییند امنیت نرم افزار آنها افزایش یافته است . خوشبختانه با افتخار اعلام میکنیم تمام نسخه های ارائه شده ایمن لاک دارای سیستم الگورتیم ساز و امنیت منحصر به فرد بوده و توسط کارشناس مجرب ما دائما در حالت بررسی و بروز رسانی هستند.